Urlop macierzyński, wychowawczy - zasady

Urlop macierzyńskie zasadyDobra wiadomość! Okazuje się, że w kwestii urlopów macierzyńskich w 2017 roku nie zmienia się nic, jeśli chodzi o bardzo korzystne rozwiązania dla rodziców, które w życie wprowadzone zostały już w ubiegłym roku. Ku uciesze przyszłych mam informujemy - jeśli macie ochotę, z dzieckiem w domu możecie spędzić nawet cały rok!

Rodzicom dzieci, będzie przysługiwać urlop macierzyński w wymiarze 20 tygodni, z czego pierwsze 14 tygodni może wykorzystać jedynie matka. Dodatkowo można także skorzystać z dodatkowego urlopu w wymiarze 6 tygodni, oraz 26-tygodniowego urlopu rodzicielskiego, który wykorzystać może zarówno matka, jak i ojciec dziecka. Dzieki tym zmianom, które w polskim prawie obowiązują już od czerwca ubiegłego roku, rodzice będą mogli pozostać z dzieckiem w domu aż przez 52 tygodnie od jego narodzenia.

Zasiłek macierzyński wypłacany świeżo upieczonym mamom za okres urlopu macierzyńskiego i dodatkowego urlopu macierzyńskiego wynosi 100 proc. podstawy wynagrodznia, zaś za okres urlopu rodzicielskiego jest to 60 proc. podstawy wynagrodzenia.

W nagłych i niespodziewanych sytuacjach podpowiadamy Ci szybkie pożyczki na macierzyńskim o które możesz się ubiegać online:

Pożyczka Macierzyński »

Serwis PozyczkaMacierzynski.pl jest serwisem finansowym gdzie prezentowane są oferty pożyczek pozabankowych oraz firm świadczących usługi pożyczania pieniędzy online. Oferty mogą być przytadne dla kobiet będących na urlopie macierzyńskim lub wychowaczym. Decyzja o skorzystaniu z danego produktu jest podejmowana wyłącznie przez użytkownika.
Dokładamy wszelkich możliwych starań by prezentowane dane były aktualne i rzetelne.

Copyright © 2017 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone - PozyczkaMacierzynski.pl